Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v metropoli Jihomoravského kraje v Brně v termínu 24. 6.- 29. 6. 2017. Pořadatelé vypsali 22 sportovních odvětví (atletika, badminton, baseball, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, jachting, karate, kolečkové brusle, moderní gymnastika, orientační běh, plavání, plavání hendikepovaných, sportovní gymnastika, sportovní střelba, stolní tenis, synchronizované plavání, tenis, triatlon, volejbal) a jednu uměleckou soutěž (krátký film a video). Předpokládaná účast je téměř 4500 sportovců a trenérů.

I přes nepříznivé počasí byly k vidění dobré výkony a řada osobních rekordů.

Další závody nás čekají o tomto víkendu v Jihlavě  – 1. kolo krajského přeboru družstev (dospělí, junioři, dorost a starší žactvo).

 

Z výsledků

(uvádíme finálová umístění – do 8. místa):

 

Mladší žactvo

60 m

1. Sára Pavlidu                                         8,48 s

3. Natálie Báňová                                     8,70 s (osobní  rekord – dále jen o.r.)

5. Vendula Švihálková                             9,11 s

7. Šárka Milotová                                     9,22 s

 

2. Filip Ludes                                           8,81 s (o.r.)

 

60 m překážek

3. Vendula Švihálková                             12,67 s (o.r.)

 

6. Filip Ludes                                           13,41 s (o.r.)

 

dálka

2. Sára Pavlidu                                         426 cm (o.r.)

7. Vendula Švihálková                             386 cm (o.r.)

 

8. Jan Podrábský                                      379 cm (o.r.)

 

míček

8. Gabriela Hutrová                                  32,56 m (o.r.)

 

6. Filip Ludes                                           42,88 m (o.r.)

8. Jan Podrábský                                      35,36 m                                           

 

Starší žactvo

60 m

6. Petr Vokoun                                         8,12s (osobní  rekord – dále jen o.r.)

4. Zuzana Rašovská                                  8,62s (o.r.)

 

100 m překážek                                      

7. Vendula Puzrlová                                 18,44 s

3. Ivo Březka                                            16,80 s (o.r.)

 

300 m

3. Ivo Březka                                            42,37 s (o.r.)

4. Zuzana Rašovská                                  47,24 s (o.r.)

 

800m

3. Věra Podrábská                                    2:31,78 (o.r.)

 

1500 m

1. Petr Vokoun                                         5:00,88 (o.r.)

 

výška

4. Eliška Mašterová                                  138 cm

 

4. Ivo Březka                                            149 cm

 

dálka

2. Zuzana Rašovská                                  449 cm (o.r.)

 

koule

1.Tereza Lišková                                      9,39 m (o.r.)

4. Denisa Čejková                                    8,81 m

 

oštěp

2. Tereza Lišková                                     32,71 m (o.r.)

6. Denisa Čejková                                    24,54 m (o.r.)

 

dorost

výška

1. Mike Aminu Abu                                 164 cm