Této soutěže se poprvé v historii účastní i družstvo mužů TJ Sokol Velké Meziříčí. V našem družstvu  – v souladu s pravidly atletických soutěží - startují v rozsahu svých disciplín i naši žáci, dorostenci, junioři a také 3 hostující atleti z oddílu TJ Nové Město na Moravě.

 

Při své premiéře družstvo vybojovalo výborné 6. místo, byly vytvořeny 4 mužské oddílové rekordy (Jakub Havlíček – oštěp a disk, Ladislav Urban - trojskok a štafeta 4x100 ) a jeden dorostenecký (Jakub Kovalčík – 200 m). Další velmi kvalitní výkony byly znehodnoceny silným větrem -  především výborných 100 m Martina Veselého, 110 m Ladislava Urbana a 100 m Petry Mackové, která v této soutěži hostuje v dresu Jiskry Otrokovice.

 

V běhu na 800 m startovali také Věra Podrábská a Petr Vokoun, oba věkem ještě v žákovské kategorii. Vzhledem k tomu, že nemáme družstvo žen, Věra běžela mimo body. Zaběhli si výrazné osobní rekordy a přiblížili se nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat  koncem června v Brně.

 

Ladislav Urban se ziskem 33 bodů byl nejvíce bodujícím závodníkem celého startovního pole.

 

Z výsledků (uvádíme pouze bodovaná umístění)

muži

Ladislav Urban           1. místo                       110 m překážek          16,23 s

                                                                       výška                          190 cm

                                                                       trojskok                      13,55 m

Martin Veselý             2. místo                       100 m                         11,31 s

                                    3. místo                       skok o tyči                 300 cm

Pavel Hekrdla             3. místo                       skok vysoký               175 cm

                                    10. místo                     trojskok                      10,99 m

Ivo Březka                  5. místo                       skok o tyči                 280 cm

Mike Aminu Abu       8. místo                       dálka                          581 cm

Jakub Kovalčík           10. místo                     dálka                          543 cm

Jakub Havlíček           10. místo                     disk 2 kg                    28,63 m

Kamil Leština             6. místo                       oštěp 800 g                45,55 m

Václav Holcman         10. místo                     400 m                         55,86 s

                                    7. místo                       800 m                         2:12,24

Jiří Brychta                 8. místo                       800 m                         2:13,13

 

štafeta „A“ 4x100 m

(Havlíček, Horký, Urban, Veselý)                 5. místo                      47,20 s           

 

štafeta „B“ 4x100 m

(Kovalčík, Aminu Abu, Březka, Brychta)     10. místo                    49,34 s           

 

 

ženy

Petra Macková            5. místo                       trojskok                      10,61 m

                                    6. místo                       100 m                         12,93 s

 

Věro Podrábská          mimo body                 800 m                         2:27,81.

 

 

 

Bodování členů družstva:

Urban 34,5b, Veselý 18,5b, Hekrdla 9b, Březka 6,25b, Leština 5b, Holcman 5b, Aminu 3,25b, Brychta 3,25b, Havlíček 2,5b, Horký 1,5b a Kovalčík 1,25b.

 

 

 

Celkový bodový stav po 1. kole

1

AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště

216.00

 

2

Atletický klub Hodonín,z.s.

188.00

 

3

AC Moravská Slavia Brno, spolek

098.50

 

4

TJ Znojmo, z.s.

097.00

 

5

AC TRACK & FIELD Brno z.s.

091.00

 

6

TJ Sokol Velké Meziříčí

090.00

 

7

Atletika Holešov, z.s.

062.50

 

8

TJ Jiskra Otrokovice

059.00

 

9

AC Čejkovice

023.00

 
 

TJ Sokol Brno - Žabovřesky

023.00

 

 

 

 

 

výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky/30922

fotogalerie: http://atletikavelmez.rajce.idnes.cz/2017_13._05._1._kolo_II._ligy_muzu_Uherske_Hradiste/